İzmir Taşımacılık Farkı

İzmir Taşımacılık Farkı

Lokma Lezzetini Nerden Alıyor

Lokma tatlısını tüm ülkemizde bilmeyen veya tadına bakmayan yok gibidir. Genelde insanların evlerinde yapıp konu komşuya dağıttığı bir yiyecektir. Yapımında kullanılan malzemelerin kolay bulunur ve ucuz olması onun popülerliğinin altında yatan önemli bir etkendir. Yapımında kullanılan malzemeleri bir kez daha hatırlayacak olursak bu söylediğimiz daha iyi anlaşılacaktır. Un, su, mayadan elde edilen hamurun Ayçiçek yağında kızartılması ve doğal şekerden yapılan şerbetle tatlandırılarak sunulması esasına dayanır.
Lokma tatlısının yöreden yöreye farklı yapılış ve sunuş şekilleri olsa da temelde yukarda söylediğimiz mantık geçerli olmaktadır. Fakat İzmir’de lokma tatlısının gerek sunumunda gerekse de dağıtımında bambaşka bir özellik göze çarpmaktadır. Burada İzmir lokmacı denilen firmaların faaliyetleri sonucunda lokma tatlısı tüketimi söz konusudur. Sanıldığının aksine bu firmalar lokmanın tadına bakan firmalardan her hangi bir ücret talep etmemektedirler.
Peki, bu firmalar ücretlerini kimden almakta ya da zararına mı satış yapmaktadırlar. Hayır, bu firmalar zararına bir satış yapmamaktadırlar. Bu firmalar İzmir ve çevresinde sevap işlemek isteyen insanların İzmir lokma dağıtımlarında yardımcı bir rol oynamaktadırlar. Belirli bir ücret karşılığında bu insanların gösterdiği yer ve zamanda belli bir sayıda lokma dağıtımını yapmaktadırlar.
Yukarda bahsettiğimiz konuyu biraz daha açacak olursak; örneğin hayır sahibi insan 500 kişilik bir lokma dağıtmak istemektedir. Lokma firması da maliyetini hesaplayıp üzerine bir miktar kar koyarak belli bir İzmir lokma fiyatı verir. Hayır sahibi bu rakamı uygun bulursa anlaşılan yer ve zamanda lokma dökümü gerçekleştirilir.  
Firmamız site adından da anlaşılacağı üzere İzmir saray lokma başta olmak üzere lokma dökümünü en iyi yapan firmalardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra pilav dağıtımı, aşure dağıtımı ve helva dökümü gibi hizmetlerimizde mevcut olup bu konuda fiyat almak için firmamızla iletişime geçmenizi öneririz.

 

 

 

 

 

 

İsminiz Soyisminiz

Firmanız

Web

Telefonunuz

Şehir

Görüşünüz