İzmir Sigortalı Nakliyat

İzmir Sigortalı Nakliyat

İzmir sigortalı nakliyat için ilk soru şu, eşyalarınızı önemsiyor musunuz? Televizyonunuzu, buzdolabınızı, bilgisayarınızı, avizelerinizi, mobilyalarınızı taşır iken önemsiyor musunuz? Önemsemiyor olsa idiniz, neden taşını iken yanınıza, yeni evinize taşıyacaktınız ki? İhtiyacınız var veya sizin için gerekli ki, taşıyorsunuz. Nakliyat yaptırır iken, mobilyanızın güvencesini nasıl sağlatacak nasıl güvenli olduğuna emin olacaksınız? Bunun bir yasası, hukuku, sigortası, metni belgesi var mı? Bu sorularınıza cevabımız evet nakliyat sigortası var ve siz, taşınır iken, eşyalarınızı sigortalatabiliyorsunuz. Sigortalattığınız eşyanız olursa hasar görür ise o hasarı sigorta firması karşılıyor. Siz mağdur olmuyorsunuz. Masrafını siz çekmiyorsunuz. Yeniden eşya almak için sıkıntıya girmiyorsunuz. Zaten nakliyat sigortasının da anlamı budur. Nakliyat sigortası bunun için var. Olurda, nakliyat esnasında, kaza, bela, hasar, zarar, ziyan, kayıp olduğunda, sigorta firması, kazayı, kaybı, hasarı, ziyanı karşılar.

İzmir sigortalı nakliyat olayında bilincine varılmayan bir durum var. Bu iş ücretsizdir. Nakliyat firması ile, sigorta firması anlaşıyor ve sigortalı nakliyat sözleşmesini ortaya çıkarıyor. Tamamen de hukuksal, yasal bir durum. Sigorta firması da, nakliyat firması da, siz de her hangi bir zarar görmüyor, ziyana uğramıyorsunuz. Tabi tüm bu işlemler yasal ve resmidir. Bu sözleşmeleri de ancak yasal ve resmi olan firmalar imzalayabilir. Yasal olmayan nakliyat firması sigorta yapamaz. Yasadışı olan taşıma işletmesi sizin eşyalarınızı hukuki olarak güvenç eleyemez, size güvendesiniz diyebileceği bir hukuki belge imzalatamaz zaten imzalatmaz da. Siz nakliyat yaptırmak istediğiniz firmaya sigorta yapıyor musunuz diye sormalısınız? Nakliyat sigortası yapmayan firma kimsenin günahına girmek ahlaki değil ama, büyük ihtimal ile yasal değildir. Vergi kaydı yoktur. Personeli sigortalı değildir. Nakliyat yapabileceği yetki belgesine bile sahip değildir. Korsan olma olasılığı yüzde yüze yakındır. Artık, hemen hemen herkes her şeyini sigortalatır iken, taşınma gibi önemli risklerin olduğu bir işte, riske karşı sigorta güvencesi oluşturmayan firma en azından iyi niyetli değildir. Tüm riski bilerek veya bilmeyerek, sizin üstünüze yıkıyordur. Sizin eşyanıza taşına anında olası zarar gelirse, “baba ne, beni ilgilendirmez, taşınma esnasında olur böyle şeyler” gibisinden yaklaşım gösteriyordur. Bu yine iyi niyetli yorumdur. Eşyanıza sigortasız, sözleşmesiz, dokunan, arabasına alan insanların eşyalarınızı, nereye nasıl götüreceğini, çalıp, kaçırmayacağını nereden bilebilirsiniz. Niyetinin hırsızlık olmadığını nasıl anlarsınız? Bunlar defalarca yaşanmış hikayeler değil midir?

İzmir sigortalı nakliyat, önce sizin ve eşyanızın hukuksal güvencesidir. Bu güvenceyi sağlamak da nakliyat sigortası yaptırmak ile mümkündür. Biz sigorta yapmadan değil eşyanızı toplamak evinize dahi girmeyiz. Sigorta hem sizin hem bizim güvencemizdir.

İzmir sigortalı nakliyat