İzmir Evden Eve Nakliyat

İzmir Evden Eve Nakliyat

İzmir evden eve nakliyat için biz yurttaşı bilinçlendirmek isteriz. Arama motorlarını kullanan ve arama motorlarına karşılarına çıkan İzmir nakliyat firmalarının sitelerde ki firmalar için nelere dikkat etmeli vatandaş?

İzmir evden eve nakliyat firmalarının sitelerinde mutlaka logoları, firma isimleri, vergi levhaları, araçları, sigortalı personelleri, ulaştırma bakanlığından aldıkları yetki belgeleri açık, aleni, görünür, açık olmalıdır. Sitesinde firma reel olduğuna ikna edecek, inandıracak tüm verileri ziyaretçiye sunmak ve göstermek ile sorumludur. Örneğin logo yok ise veya logo değeri yoksa, vergi levhası ya da yetki belgesi sitede mevcut değilse, o zaman kaygılanmalısınız, şüphe duymalısınız, acaba diye sormalısınız. Acaba korsan, soyguncu, dolandırıcı nakliyat firması olabilir mi sorusunu yukarda belirtilen durumda sormaz ve ciddi araştırıp, bilgilenerek ikna olmazsak, dolandırılma, soyulma, eşyalardan olma ihtimaline maruz kalırız.

İzmir evden eve nakliyat firmaları sitelerinde “Şok, şok 300 TL ye nakliyat, 500 TL ye ev taşıma” gibi ibareler, kesin, net nakliyat fiyatı görüyorsak, ısrar ile ucuz nakliyat kelimesine aşırı vurgu dikkatimizi çekiyor ise o site ve o firmadan şüphelenmekte haklıyız. Araştırmalıyız. Taşınacak ev, sokağı, eşyaları görülüp, incelenmeden fiyat veren site dolandırmayı, soymayı belki de eşyalarınızı çalmayı hesaplıyor, planlıyor bunun için hile yapıp tuzak kuruyor olabilir. Sizce neyi nereden taşıyacağını görüp nasıl taşıyacağının kararını vermeden İzmir nakliyat fiyatı vermek mümkün değildir, gerçek ve gerçekçi değildir bu neden ile reel, faal, yasal firma ekspertiz yapmadan fiyat vermez, veremez. Bunu ancak, dolandırıcı, korsan, hırsız, sahtekar firmalar yapar, yapabilir.

İzmir evden eve nakliyat derken Google aylık ortalama arası on sekiz bin civarı olan bir kelimeden bahsediyoruz. Bu aramanın binlercesi seo işi ile uğraşanlara diğer binlercesi de firmaların kendisine aittir. Bu tıklamanın önemli veya büyük kısmını belirttiğimiz kesim yapmaktadır. Yine de reel tıklayan, gerçek kişiler için bile geriye kalan rakam çok önemlidir. Bu sektörün, bu kelimenin iş yaptığı sektörün, sanal pazarı, internet müşterisi inanılmaz boyutlarda demektir. Nitekim, işi az çok kavrayan firma sahipleri Google de ilk ona girebilmek için inanılması güç bir rekabet içindedirler. Tıklamanın bu denli yükselmesinde, maliyetin bu kadar artmasında bu anlamsız, raydan çıkmış olan haksız rekabetin de büyük payı vardır. Derdimiz sektörün sanal sorunlarını tartışmak değil. Derdimiz, hiç denetim mekanizması olmayan bu sektörün, hiçbir denetim mekanizması olmayan sanal sektör ile buluştuğunda, bu denetimsizliğin korsan ve dolandırıcılar için müthiş bir zemin ve kazanç alanı teşkil ettiğini teşhir ederek, yurttaşın bilinçlenmesine bu yolla da olsa katkı sunmaktır.  

İzmir evden eve nakliyat için firma aratıyor iseniz, Google, Yandex ya da diğer arama motorlarına yaptırdığınız aramalarda karşınıza çıkan sitelerin sahibi olduğu firmaların gerçekte reel olarak var olduklarından, tüzel kişiliğe sahip olduklarından kesin emin olmanız lazım. Gerekli ilk bilgi budur. Bir firma veya nakliyat firması nasıl tüzel kişiliğe sahip olur. Vergi levhası alarak. Yasal sorumluluklarını yerine getirerek. Yasal olarak olmayan korsan, dolandırıcı firmalar olduğu gibi, yasal olan dolandırıcı firmalar da var. Bu yasal dolandırıcı firmalar şöyle dolandırıyor? Kağıt üstünde varlar. Yani vergi kayıtları var. Bazen ofisleri de olabiliyor. Bir site, bir mail, bir telefon ile İzmir evden eve nakliyat yapıyormuş gibi, broşür bastırıyor, dağıtıyor. İnternet sitesi yaptırıyor. Özellikle ucuz nakliyat fiyatında oldukça abartılı ve insanların gözünün içine sokacak tarzda reklam yaptırıyor. Ucuz nakliyat yaptığı için değil, ucuz nakliyat fiyatı ile insanlara tuzak kurduğu için alabildiğine farazi nakliyat fiyatları sunuyor. 100 TL ye ev taşınır gibi flaş reklam sporları hazırlatıyorlar. Bu ağa, bu tuzağa düşen vatandaş peşinat gönderiyor. 100 TL ev taşıma kampanyası bugün yarın bitiyor dendiği için bilgisi olmayan vatandaş peşinat gönderiyor. Böyle yüzlerce insanı dolandırıyorlar. Bazı firmalar daha pişkin, eşyaları da yüklüyor, diğer taşıma ücretini de alıyor ve eşyalar ile birlikte vatandaşın tüm varlığını çalıyor. Vatandaş bir daha o firmayı da, o şahısları da, o telefonları da, o siteyi de o mailleri de bulamıyor. Her kes ve her şey buharlaşmış oluyor. Şikayet edecek birini dahi bulması mümkün olmuyor. Dolandırıldığını yasa önünde ispatlaması da neredeyse imkansız oluyor.

İzmir evden eve nakliyatta bir de komisyoncu firmalar var. Her şeyleri yasal. Fakat kendileri sadece aracılık yapıyorlar. Yani siz ile nakliyatçı firmayı buluşturup aradan komisyonunu alıp çıkıyorlar. Tabi size “biz komisyon aldık” da demiyorlar. “O firma bizim anlaşmalı firmamız” diyorlar. Siz neden komisyon ödeyesiniz. Bir de bu firma yasal olarak da size muhatap olmuyor. Sorun sıkıntı çıktığında işi yapan firma, komisyoncuyu, komisyoncu da işi yapan firmayı suçluyor, arada gidip gelen, perişan olan siz oluyorsunuz. Bu komisyonculara karşı da bilinçli olmanızı öneririz.

İzmir evden eve nakliyat için en önemli şey yasallık ise, diğer önemli şey yetki belgesidir. Sonrasında ise, sigortalı eğitimli personel ve bakımlı araçlara sahip firmadır. Yasal, sigortalı personel çalıştıran, araçlarına sahip, yetki belgesi olduğundan emin olduğunuz firmalardan fiyat alınız. Bu firmalar kesinlikle ekspertiz yapmadan fiyat vermezler. Gelirler, evinizin konumunu, sokağınızı, bulunduğu katı, eşyalarınızı, nakliyat güzergahını, taşınma mesafesini ve yeni evin konumunu inceler, “şu yöntem ile şu tarzda paketleme ile taşıyacağız fiyatımız da 400 TL, 500 TL, 1000 TL her ne ise şu , bu fiyat derler ve onayınıza sunarlar. Fiyatta anlaşırsa, sözleşme ve sigorta yapacağız, sözleşme sigorta yapmadan eşyalarınıza kesinlikle dokunmayız” diye de eklerler.
İzmir evden eve nakliyatın bir hukuku, sigortası, sözleşmesi olduğunu asla unutmayınız. Bunları yapmadan da kesinlikle eşyalarınıza dokundurmayınız.

İzmir evden eve nakliyat