İzmir Nakliyat

İzmir Nakliyat


Ticari olmayan eşya ve yükleri taşımak oldukça dikkat ve özen gerektiren bir iştir. Sıradan bir yük taşımaya hiç benzemez. Kırılacak ve dökülecek eşya sayısı her zaman için bol miktarda bulunur. Bu durumda ister istemez profesyonel kadroları zorunlu kılmaktadır. Ayrıca sıradan eşya taşımaya göre çok daha fazla özelleştirilmiş aletlere ihtiyaç vardır.

Son zamanlarda birçok sektörde faaliyet gösteren firmaların sayısında artış yaşanmaktadır. Fakat İzmir nakliyat firmaları sayısında adeta patlama yaşanmaktadır. Bu sayı artışının altındaki nedenler nelerdir. Sayı bu kadar hızlı artarken hizmet kalitesinin düşüşünün altında yatan nedenler nelerdir. Bu yazımızda bunlara değinmeye çalışacağız.  
Sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde iyi uygulanan, bir boşluğu dolduran ister hizmet olsun isterse de bir mal olsun hemen rağbet görüp belli bir başarı kazanmaktadır. İşte İzmir nakliyat firmaları da bu tür bir boşluğu iyi değerlendiren birkaç firmanın sayesinde bu günlere kadar gelebilmiştir. Peki, ilk başta nasıldı şimdi sektörün durumu nedir. Bundan on yıl öncesine kadar nakliyat ya da taşınma dendiğinde insanların hemen suratı ekşir meşesi kaçardı. Bunun da sebebi nakliyat firmalarının ve çalışanlarının özensiz sıradan bir mal taşır gibi eşya taşımaları idi.
Bu yukarda saydığımız durumu değiştiren İzmir nakliyat firmaları içinde bir firma çıkmış ve taşınmacılığın yeni kurallarını yazmıştır. İlk olarak kaba saba dediğimiz personeli eğitmiş böylece sektöre incelikli taşınmanın da olabileceğini göstermiştir. Evet, bu firma biziz sürekli modern ve çağdaş taşımacılığı ilke edinmiş olmak bizim ana felsefemizi oluşturmaktadır. Bunun sonrasında çalışan personelin teknik donanımını da yükselterek daha hasarsız çalışmanın önünü açtık.
Bu yaptıklarımız İzmir nakliyat sektöründe devrim gibi bir değişimin önünü açtı ve artık diğer firmaların tek yapması gereken açılmış olan bu yoldan yürümeye devam etmeleri idi. Çoğu firma da bunu yaparak sektördeki bu değişime ortak oldular. Kimisi ise bu değişime ayak uyduramayıp yok olup gittiler. Bu değişimi esnasında birçok yeni firma ortaya çıkmış ve bunların ne olduğu hala anlaşılamamıştır. Hiçbir yere kayıtları olmayan sadece bir kamyondan ibaret bu firmalar ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

İzmir Nakliyat