İzmir Asansörlü Nakliyat

İzmir Asansörlü Nakliyat

İzmir asansörlü nakliyat sektörü için bizim temel hizmetimiz, ne kadar yüksek olursa olsun, o kata kadar uzanabilecek asansörümüzün olmasıdır. Fakat bundan önce nakliyat için asansör gerekli midir? Asansör gerekli bir ihtiyaç olmayabilir. Asansörün gerekli olup olmadığına ise kararı, siz değil, profesyonel bir nakliyat firması eksperi karar verebilir. Kimileyin bu eksperler de ihtiyaç olmadığı halde, asansör gerekli imiş gibi rapor sunmaktadırlar. Nedeni ise açıktır. Sizden daha çok ücret almak, daha çok para kazanmaktır.

İzmir asansörlü nakliyat için bilinmesi gereken diğer bir konuda, asansörlerin çeşitli olduğudur. Mekanik asansör, hidrolik asansör olmak üzere, şimdilik bu sektörde iki farklı asansör tipi kullanılmaktadır. Bu şundan ötürü önemlidir. Sizin taşınmanızda gerekli olan, işinizi görecek, ihtiyacı karşılayacak hangi asansördür? Bu aynı zaman da asansör fiyatının da farklı olmasına yol açmaktadır. Hidrolik asansörün fiyatı farklıdır. Mekanik asansörün fiyatı farklıdır. Peki sizin eşyalarınızı taşımak için gerekli olan mekanik asansör müdür, hidrolik asansör müdür? Buna siz nasıl karar verebilirsiniz? Buna siz karar veremezsiniz. Buna kararı ancak nakliyat firmasının ilgili görevlisi olan eksperler karar verirler. Yüksekliğe, katın konumuna, cephe durumuna ve taşınacak eşya ağırlığına göre bu karar şekillenir. Bu çok önemlidir. Güvenlik açısından önemlidir, performans açısından önemlidir, ekonomik ücret açısından önemlidir. Rastgele karar verilecek bir durum da değildir.

İzmir asansörlü nakliyat güvenliği dikkate alınması gereken diğer en önemli konulardan biridir. Gazetelerde televizyon haberlerinde çok sıkça duyduğumuz haberlerden biri de, “Ev taşıma işi yapan asansör kazasında, çalışan işçi hayatını kaybetti, diğer işçiler de yaralandı” biçimindeki acı kayıp haberleridir. Benzeri haberleri maalesef çok sık duyuyoruz. Buradan çıkan sonuç şudur. Asansörlü nakliyat önemli, ciddi iştir. Amatör ve acemiler ile yapılamaz. Olası kaza durumunda ev sahibi de doğrudan sorumluluk altına girmektedir. Asansör alan, operatörü bu işi biliyor mu, bilmiyor mu demeden, sırf para kazanmak için insanların hayatını riske atabilmektedirler. Hatta öyle ki yasal olmayan, korsan, asansörler çalıştırılmaktadır. Korsan asansörler kaza yaptığında doğacak tüm yük, nakliyatı yaptıran ev sahibinin üzerindedir. “Neden korsan, yasal olmayan asansör gibi iş makinasını çalıştırıyorsun, iş güvenliği önlemini almıyorsun?” sorusunun cevabını mahkeme de açıklamak durumunda kalmaktadır. Bir ev taşımanın olası riski, işin içine asansör girdiğinde facia boyutuna kadar varabilmektedir.

İzmir asansörlü nakliyat fiyatı yukarda anlatmaya çalıştığımız, yine İzmir nakliyat fiyatı sayfamızda sunduğumuz bilgiler ışığında ortaya çıkar, şekillenir. Biz firma olarak kaç kat olursa olsun, kendi asansörümüz, sigortalı personelimiz ve sigortalı operatörümüz ile hizmet sunmaktayız. Hidrolik asansör mü, mekanik asansör mü, kaç kat kurulacak incelemeden sonra karar veriyor sonrasında detaylı bilgi soncunda asansörlü nakliyat fiyatımızı sunuyoruz.

İzmir Asansörlü Nakliyat